Anasayfa

Oydem Dil Okulları

 • Alsancak

  02324634351

 • Karşıyaka

  02323688516

 • Bornova

  02329999006

 • WhatsApp

  0533 168 93 09

ONLINE YDS KURSU - İzmir İngilizce Kursu

YDS veya daha detaylı açılımı ile Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, daha önce ÖSYM tarafından uygulanan KPDS ve ÜDS sınavları yerine yeni yönetmelik ile geçmiş, yılda iki kez, bahar ve sonbahar döneminde yine ÖSYM gözetiminde hazırlanan ve uygulanan "Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı"dır. Ülkemizde esas olarak akademik kariyer için girilen ve yüksek puanların alınması daha zor ve daha saygın kabul edilen bir İngilizce Seviye Tespit sınavıdır.

İzmir OYDEM'de, Yabancı Dil Tespit Sınavı kursu, yani kısaca YDS Kursu kalabalık olmayan, ortalama 7-8 kişilik, en fazla 12 kişilik sınıflarda verilir. YDS Kursu alacağınız eğitmen sınav programları konusunda uzman ve yıllardır kadromuzda olan eğitmenlerden oluşur. Eğer isterseniz Online YDS kurslarına da katılabilirsiniz. Sınıflarda bulunan ortalama öğrenci sayımız az olduğundan eğitiminizi güven içinde kurumumuzda alabileceğiniz gibi Online YDS Kursu eğitimleri ile de 15 kişiyi geçmeyecek gruplar şeklinde uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz. Her iki eğitimimizde profesyonel öğretmenler tarafından verilmektedir.

YDS sınıflarımızda test çözümleri, sınav taktikleri, hızlı gramer tekrarı, kelime çalışmaları, sınav pratiği, okuma-anlama ağırlıklı eğitim alırsınız.

İzmir YDS Kursu'nda, ODTÜ mezunları tarafından hazırlanmış olan YDS kitaplarını okutmaktayız.

YDS Sınıfına -verimli bir eğitim olması için- en az B1 (Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisi olan öğrenciler katılabilmektedir. Bunu test etmek için şubelerimizde uygulanan Seviye Tespit Sınavı'na katılabilirsiniz.

YDS SINAVI'NDA BAŞARIYA ULAŞMAK İÇİN;

Eğitim alacağınız kursu doğru seçmelisiniz. Özellikle sınav programlarında konsantrasyon önemlidir ve sınıftaki öğrenci sayısı bunu çok etkiler. Sınıftaki öğrenci sayısı 13'ü kesinlikle geçmemelidir!

YDS'ye hazırlanırken uzun saatleri bir güne sığdırmak yerine, her gün belirli saatinizi yds'ye ayırmak daha verimli olabilir. YDS eğitimi alacağınız öğretmen bu konuda uzman olmalıdır. Her ingilizce öğretmeni sizi yds'ye hazırlayamaz.

Yaptığınız YDS deneme sınavları'ndaki hatalarınızın üzerinde durmalısınız. Hatayı nerede yaptığınız ve doğru çözümün ne olduğu hakkında ayrıca çalışma yapmalısınız.

YDS sınavı'na çalışırken, ingilizceyi sevmelisiniz. İngilizceyi sevmek ve sempatik bir süreç yaratmak adına, ingilizce alt yazılı film izlemek, müzik dinlemek, ingilizce kitap okumak faydalı olacaktır.

Eğitim almayı seçtiğiniz kurstaki öğrencilerin başarılarını sorgulamalı, gerekirse kendilerinden referans istemelisiniz. Sınava hazırlanırken uzman kadromuz sizi en doğru şekilde yönlendirir, çalıştırır. Ama tabii ki en büyük sorumluluk sizdedir.

YDS kursu dışında kalan günlerinizi de programlayarak, çalışma adına iyi değerlendirmelisiniz.

İZMİR' DE YDS KURSLARI

KALABALIK SINIFLARA KESİNLİKLE KARŞIYIZ !

OYDEM Yabancı Dil Kurslarında YDS- YÖKDİL hazırlık programlarımız bazı aşamalardan oluşmaktadır.

YDS - YÖKDİL hazırlık kurslarımız sıradan kursların aksine ortalama 8 kişilik sınıflarda eğitim verdiğinden dolayı öğrencilerimizle birebir ilgilenilmektedir. YDS- YÖKDİL kurslarına katılan öğrencilerimiz öncelikle bir sınava alınırlar ve bu sınav sonucuna göre sınıflara yerleştirilirler. Dolayısıyla sınıflardaki tüm öğrenciler aynı seviyededir. Uzman ingilizce öğretmenlerimiz derslerde;

. Çıkmış soruların çözümünü

. Paragraf çalışması

. İleri düzey gramer çalışması

. İngilizce test teknikleri gibi konular üzerinde yoğun bir şekilde çalışırlar.

OYDEM Yabancı Dil Kurslarında, YDS Kursları okuma - anlama odaklı olup ileri düzey kelime çalışmaları yapılmaktadır. Birkez daha tekrarlıyoruz;

SINIF ORTALAMASI 10 KİŞİYİ GEÇEN KURUMLARDA EĞİTİM ALMANIZ SİZLER İÇİN HİÇ FAYDALI OLMAYACAKTIR.

YDS Sınavının İçeriğinde Neler Var?

YDS sınavı 11 bölümden oluşur. Bunlar;

Kelime bilgisi

Gramer

Cümle tamamlama

Close test

Anlam bütünlüğünü bozan cümle

İngilizce – Türkçe çeviri

Diyalog cümleleri

Türkçe – İngilizce çeviri

Yakın anlamlı cümleler

Okuma parçaları

Paragraf tamamlama

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (E-YDS) Nedir?

Bilgisayar ortamında uygulanan dil sınavıdır.

YDS ye giren adaylara sağlanan tüm haklar E-YDS ye giren adaylar için de geçerlidir.

Sınava başvuracak adayların bilgisayar kullanma bilgi ve becerisine sahip olmaları gerekmektedir.

E-YDS ye girecek adayların sınav uygulamasını görmek amacıyla ÖSYM nin sitesinde bulunan E-YDS deneme uygulamasından yararlanmaları sınav hakkında detaylı bilgiye sahip olmalarını sağlayacaktır.

E-YDS ayda bir kez uygulanmaktadır.

Sınav 150 dakika sürmektedir.

E-YDS çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan bir testtir. E-YDS nin içeriği ise YDS sınavı içeriğiyle aynıdır.

 • Online Yds Kursları, E-YDS kursları için de, OYDEM Yabancı Dil Kurslarını her zaman gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
Hemen Bilgi Al

Konuşma Garantili
İngilizce!