Anasayfa

Oydem Dil Okulları

 • IELTS-TOEFL-YDS-HAZIRLIK ATLAMA

  TOEFL - IBT

  Dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini test etmektedir. Bu nedenle, programda tüm dünyada kullanılan en yeni yayınlar ve OYDEM’ e ait ders notları ile malzemeler kullanılarak, öğrencinin dört dil becerisinin sınavın gerektirdiği düzeye ulaşabilmesi için sınava yönelik okuma, dinleme, konuşma ve yazma alıştırmaları yapılmakta ve bilgisayar ortamında deneme sınavları verilmektedir.

  Okuma becerisini geliştirmek üzere okuma parçaları cevaplandırılmakta ve bu parçaların kelimeleriyle ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

  Dinleme becerisini geliştirmek için ise program boyunca TOEFL soru tarzına yönelik alıştırmalar yapılmaktadır.

  Programda, yazma becerisini geliştirmek için ise uluslararası sınavlarda sıkça karşılaşılan formatlara yönelik eğitim verilmekte olup, daha önceki TOEFL sınavlarında sorulan kompozisyon konularıyla ilgili terminoloji geliştirilmeye çalışılmaktadır.

  Konuşma becerisi hem Yabancı hem Türk uzmanlarca geliştirilmektedir. İzmir'de Toefl Kursları'yla ilgili bilgi ve datayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  Sınav süresi yaklaşık 4 saattir.

  TOEFL sınav sonucunuzun geçerlilik süresi 2 yıldır.

  TOEFL IBT sınavı reading, listening, writing ve speaking olmak üzere 4 bölümden oluşur. Puanlama sistemi ise;

  - Reading Bölümü (Puan: 0–30)
  - Listening Bölümü (Puan: 0–30)
  - Speaking Bölümü (Puan: 0–30)
  - Writing Bölümü (Puan: 0–30)
  - Toplam Puan (0–120)

  Kursumuza katılan öğrencilerimizin başarılarını görmek isterseniz, Alsancak ve Karşıyaka şubelerimize giderek listeyi talep edebilirsiniz. TOEFL ve IELTS kurslarına isterseniz özel ders isterseniz grup eğitimi olarak katılabilirsiniz.

  YDS KURSU İZMİR

  YDS- YÖKDİL SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI

  Bu kurslarımız tamamen sınav odaklı olup bu programlarda sınavlarda ihtiyaç duyulan kelime bilgisi, soru çözüm teknikleri,ileri düzey İngilizce dilbilgisi ve sınav stratejileri çalışmaları yapılmaktadır. Yüksek lisans öğrencileri, doktora, yardımcı doçentlik vb. gibi başvurularda birçok kamu kuruluşunda, yurtdışı görev atamalarında ya da dil tazminatına hak kazanmak için ve buna benzer birçok uygulamalarda tek şart YDS- YÖKDİL puanınızın olmasıdır. Bu yüzden özellikle kamu çalışanları için çok önemli olan YDS-YÖKDİL kurslarına katılım çok önemlidir. OYDEM Yabancı Dil kurslarına kayıt yaptırdığınız takdirde ders başlangıç itibariyle aşağıdaki gibi eğitimler alacaksınız.

  - Ayrıntılı sınav hazırlık kursu
  - Soru çözüm kursu
  - Çeviri kursu
  - Kelime kursu
  - Okuma çalışmaları
  - ODTÜ mezunu öğretmenlerin hazırlamış olduğu kitaplardan test çözümleri
  - İzmir' de uzman öğretmenlerden oluşan çok güçlü kadro ile eğitim şansı

  1- YÖKDİL NEDİR?

  YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta olup sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

  2- YÖKDİL'E KİMLER KATILABİLİR?

  Bu sınava yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerde akademik kariyer yapmak isteyen ve akademik dil yeterliliği puanı almak isteyen adaylar katılabilir.

  3- YÖKDİL HANGİ ALANLARDA VE HANGİ DİLLERDE YAPILIR?

  YÖKDİL SINAVI , Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılmaktadır. Başta İngilizce olmak üzere Almanca, Arapça ve Fransıza dillerinden de sınava katılabilirsiniz.

  4- SINAV BAŞVURUSUNU NASIL YAPABİLİRİM?

  Sınav başvurularını sınav takviminde belirtilen başvuru süreleri içinde elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet aderesi üzerinden yapabilirsiniz.

  5- YÖKDİL' İN GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

  YÖKDİL' İN geçerlilik süresi YDS ile aynı olacaktır.

  YÖKDİL' DE toplam 80 soru sorulmaktadır. Sınav toplamda 9 bölümden oluşmaktadır.

  YDS ( Yabancı Dil Sınavı ) hem yüksek düzey dilbilgisi hem de okuduğunuzu anlama becerisini ölçer.

  18 yıllık tecrübesi ile YDS Kurslarında başarısını kanıtlamış olan OYDEM Yabancı Dil Kursları'nda her dönem için yeni YDS programlarımız başlamaktadır. OYDEM'de YDS Kursları ODTÜ'lü yazarların yayınlarıyla desteklenir. Karşıyaka ve Alsancak YDS Kurs programları için bizi arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Okuduğunu anlama becerisinin gelişimi için ileri düzey İngilizce dilbilgisi, kelime dağarcığı ve bol bol okuma çalışması yapmak gerekmektedir. Dolayısıyla YDS programında öğrencinin okuduğunu anlama becerisini bu sınavların gerektirdiği ölçüde geliştirebilmek için, OYDEM’ de öncelikle yoğun ve hızlı bir gramer tekrarı verilmekte, daha sonra ise bol miktarda test alıştırması yapılarak gerekli ipuçları ve teknikler öğretilmektedir.

  Bu programa katılabilmek için en az “Upper Intermediate” B1 seviyesine sahip olunması gerekmektedir.

  İzmir'de Yds Kursları'yla ilgili bilgi ve detayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  IELTS KURSU (International English Language Testing System)

  İngilizcenin kullanıldığı ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve dünyanın en çok önerilen dil sınavı IELTS'dir.

  Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avusturalya, Kanada, Türkiye ve daha birçok ülkede, 7000’ e yakın üniversite ve kurum, adayın İngilizce seviyelerinin kabulü olarak IELTS sonucunu kabul etmektedir.

  Birkaç yıl öncesine kadar ABD’ deki üniversitelere başvurularda tek bir İngilizce sınavı kabul ediliyordu. IELTS’ in dünyanın en güvenilir sınavı olarak itibar kazanması ile beraber 3.000’ den fazla üniversitede IELTS sonucunu kabul etmeye başladı. Bu üniversitelere IELTS ile başvuran öğrenci sayısı her yıl artmaktadır.

  IELTS Kimler İçin Gereklidir?

  Türkiye’ de üniversitelerin ön lisans veya lisans programlarında İngilizce hazırlık muafiyetinden yararlanmak isteyenler.

  Türkiye’ de üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına başvuru yapmak isteyenler.

  Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, lisansüstü v.b programlarına başvurmak isteyenler

  İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu kurumlara iş başvurusunda bulunmak veya çalıştıkları kurumdan dil tazminatı almak isteyenler.

  Avustralya, Kanada v.b ülkelere göçmenlik veya iş başvurusunda bulunmak isteyenler.

  Hedeflenen Üniversite ve programının resmi birimlerinden veya web sitesinden hangi notun kabul olduğunu öğrenmek en doğrusudur.

  İzmir'de Ielts Kursları'yla ilgili bilgi ve datayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  IELTS Yetkili Sınav Merkezi İzmir;
  British Council Izmir (Test Venue) dir.

  Toplam test süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek bir seansta gerçekleştirilir. Konuşma testi ise en fazla 7 gün arayla olmak kaydıyla ayrı yapılır.

  IELTS sınav sonucunuz 2 (iki) yıl geçerlidir. Yıl içerisinde istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz. En yüksek puanınızı kullanabilirsiniz.

  ERASMUS

  Erasmus Değişim Programı Avrupa'daki üniversitelerin kendi aralarında işbirliği yaparak değişim öğrencilerini kabul ettikleri bir programdır. Bu program sayesinde öğrenciler eğitimlerinin 1 ve ya 2 dönemini yada staj eğitimlerini üniversitelerinin anlaşmalı olduğu Avrupa'daki diğer kurumlarda geçirmektedir.

  Biz sizin bu sınava hazırlık aşamanızı hızlandırmak ve kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Ortalama 7-8 kişilik sınıflarımızda deneyimli eğitmenlerimizin eşliğinde sadece Erasmus sınavına yönelik eğitim alarak yurtdışında eğitim almaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

  Yurtdışına çıkmadan önce konuşma bilginizi geliştirmek istiyorsanız Conversation Classprogramlarımızı da inceleyebilirsiniz.

  YDT Kursu

  YDT yani Yabancı Dil Testi geçmiş yıllarda uygulanan LYS 5 sınavının yerine uygulanacak olan sınavdır. YDT sınavı YKS sınav sistemi içerisinde olup 2018 yılında ilk defa uygulanacaktır. Yabancı Dil Bölümlerini tercih etmek isteyen adayların TYT sınavından sonra YDT sınavında girmesi gerekmektedir.

  Öğrencilerin, YDT sınavına ne kadar zamanda hazır olacağını belirlemek için öncelikle kurumumuzda uygulanan ücretsiz Seviye Tespit Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. OYDEM’de yabancı dil sınavı konusunda uzman kadromuzla, öğrenciler tamamen sınava yönelik hazırlanarak YDT sınavında en iyi puanı almayı hedefleyeceklerdir.

Hemen Bilgi Al

Konuşma Garantili
İngilizce!