Anasayfa

Oydem Dil Okulları

 • ALMANCA KURSU

  Almanca Dil Kursu ALMANCA KURSU İZMİR

  İzmir Almanca Kursu hakkında arayışı olan ve bilgi almak isteyen tüm Almanca öğrenmek isteyen kişiler için OYDEM Almanca Dil Kursları kurulduğu günden bu yana ilk kurs tercih olmaktadır. Kaliteli bir eğitim vermeyi esas almış olan OYDEM, Almanca dilini öğretmek için etkili bir dil öğretim programı uygular. Almanca, İngilizce dili öğrenimi istekleri yanında her zaman önyargı ile İngilizce dil eğitiminden sonra düşünülen bir yabancı dil eğitimi olduğu sanılır. Fakat ülkemizin Almanya ile olan yoğun ekonomik ve sosyal ilişkilerinden dolayı en az İngilizce dil öğrenimi kadar gerekli ve aranılan yabancı dil eğitimidir. Almanca aile Birleşim Sınavı na yönelik, Almanca Aile Birleşim Programları da kursumuzda verilmektedir.

  Neden Almanca Öğrenmeliyiz?

  1) Almanca bilmek iş hayatınızda size avantaj sağlar.

  2) Almanya'da çalışabilmek ve öğrenim görebilmek için size fırsat yaratır,

  3) İngilizce dışında ikinci yabancı dil olarak Almanca Kursu'nu tercih etmeniz kariyer planınızda size avantaj sağlar.

  4) OYDEM' de Almanca kursu alarak, Avrupa Birliği Ülkeleri arasında en çok konuşulan dili konuşuyor olacaksınız.

  5) Ayrıca "Almanca Aile Birleşimi ve Aile Birleşimi Programları" için, A2 seviyesinde Almanca bilmeniz istenmektedir.

  İzmir'de Almanca Kursları dendiğinde akla OYDEM Dil Okulları'nın gelmesinin en büyük nedeni; sınıf kontenjan sayılarımızın ortalama 7-8 kişi olması, ayrıca eğitim kadromuzun özenle seçilmiş, eğitim formasyonu almış uzman öğretmenlerden oluşmasıdır.

  Almanca Kursumuz toplam 14 ay sürmekte olup, her seviye 3,5 ay sürmektedir. Hafta içi ve hafta sonu Almanca Kurs Programlarımız hakkında detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.

  Çoğu öğrencinin merak ettiği konu olan Almanca Aile Birleşim Programı için bazı bilgiler ise şunlardır;

  Aile birleşimi, bir diğer adıyla “evlilik vizesi” uzun süreli vize almak isteyen kişiler tarafından çokça sorulan bir sorudur. Bu vize, yabancı bir ülkenin vatandaşıyla yurtdışında evlilik yapan Türk vatandaşlarının başvurabileceği özel bir vize türüdür.

  Aile Birleşim Programında vize alabilmeniz için en az A2 seviyesinde Almanca bilmeniz istenir. OYDEM Almanca Kursu, hedefi bu yönde olan öğrencilere de Almanca öğreterek, Aile Birleşimi Sınavına hazırlar.

  İzmir'de dil kursları içinde en iyi yabancı dil kurslarından biri olarak gösterilen OYDEM Yabancı Dil Kursları, Almanca dil eğitimi konusunda da kendisini ispatlamıştır. Almanca kursunda öğretmenlerimizin en çok dikkat etmiş olduğu konulardan biri öğrenciyi interaktif metodlar eşliğinde konuşturma çabasıdır. Kursumuza katılan öğrencimiz okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri kazanacaktır.

  En İyi Almanca Kursu Nasıl Olmalıdır?

  1) Öğrenci sayısı ortalama 7 ya da 8 kişi olmalıdır.

  2) Almanca kursu öğretmeni mutlaka eğitim formasyonuna sahip olmalıdır.

  3) Dersler konuşma ağırlıklı olmalıdır.

  4) Her ay sonunda mutlaka sınav yapılmalıdır.

  Almanya Göç Yasası Hakkında Merak Edilenler

  1 Mart 2020 tarihinde yürürlüğe giren Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası ile işçi açığı olan Almanya'nın nitelikli işçilere kapılarını açması bekleniyor. Yaşlanan nüfus yüzünden nitelikli işçi sayısının azalması Almanya'da bir problem yaratmaktadır. Bu yüzden Almanya nitelikli iş gücüne sahip bazı kişileri göç yasası kapsamında ülkesine almayı kabul edecektir.

  OYDEM Almanca Dil Kursları ile gelecek günlerini Almanya'da geçirmek isteyen bu ülkede çalışma imkanlarını arayan, düşünen herkes için etkili, sınav başarısı sağlayan dil eğitimi alırsınız. Almanca dili eğitimlerimiz ile sadece sınav başarısı sağlamak ile kalmaz, Almanya'da dahi günlük hayata rahatlıkla katılabilecek geçerli bir eğitim alırsınız. Yetkin ve kaliteli bir yabancı dil eğitimi için OYDEM Yabancı Dil Kursları her zaman güvenebileceğiniz eğitimin ilk adresidir.

 • RUSÇA KURSU İZMİR

  KiMLER RUSÇA ÖĞRENMELİ?

  Günümüzde Rusça bilmek ve en az orta düzeyde konuşabilmek, iş hayatında sizi diğer adaylardan farklı kılacaktır. Özellikle turizm, inşaat gibi sektörlerde çalışıyorsanız ya da çalışacaksanız Rusça bilmek sizi değerli kılacak ve rahat hissettirecektir.

  Ayrıca zengin Rus Kültürüne merakınız varsa bu dile hakim olarak edebiyat, sinema ve müziğin tadını çıkarabileceksiniz.

  İzmir Rusça Kursları dendiğinde akla OYDEM Dil Okulları'nın gelmesinin en büyük nedeni; Sınıf kontenjan sayılarımızın ortalama 7-8 kişi olması ayrıca eğitim kadromuzun özenle seçilmiş, eğitim formasyonu almış uzman öğretmenlerden oluşmasıdır. Kurs programlarımız ve detaylı bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz. İzmir'de Rusça Kursu almak istiyorsanız Alsancak merkezde bulunan şubemizden bilgi alabilirsiniz. Rusça Kursu İzmir

  Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar Rusçayı ikinci bir dil olarak öğrendiklerinde, bir çok kurum tarafından tercih edilen personel adayı olurlar.

  OYDEM Rusça kursları, İzmir’de Alsancak Merkez ve Karşıyaka şubelerinde düzenlenmektedir. Rusça kursumuz hafta içi ve hafta sonu programları dahilindedir. Rusça eğitimi hakkında detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

  NEDEN RUSÇA KURSLARINA KATILMALIYIM?

  250 milyon kişi Rusça konuşmakta ve Rusça Dünya'nın en çok konuşulan 8.dilidir. Rusça, Avrupa'da en çok konuşulan dillerden biridir. Rusça; Lehçe,Bulgarca, Çekçe gibi dillere benzemektedir. Günümüzde bağımsızlıklarına kavuşan eski sovyet ülkelerinin hemen hemen hepsi Rusça biilmekte ve konuşmaktadır. Rusça son 20 yıldır ekonomik yönden hızla büyümektedir. Türk iş adamları başta inşaat sektörü olmak üzere birçok konuda Rusya'ya yatırım yapmakta ve işbirliğiniz giderek artmaktadır. Rusya'dan Türkiye'ye çok sayıda turist gelmekte olduğundan özellikle Antalya, Bodrum, Marmaris gibi turizm yörelerinde Rusça bilen çok sayıda elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Rusça bilmek, Rusça konuşabilmek iş hayatında size muhteşem fırsatlar yaratacaktır. Özgeçmişinizde Rusça bildiğinizi belirtirseniz ve iyi düzeyde de Rusça konuşabiliyorsanız birçok firmaya başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer çok iyi düzeyde Rusça biliyorsanız ve eğitim formasyonunuz var ise hemen şimdi oydem@oydem.com.tr adresine mail yoluyla başvurabilirsiniz.

  İzmir Rusça Kursu için, Oydem Yabancı Dil Kursları her zaman yanınızdadır.

 • İSPANYOLCA KURSU

  NEDEN İSPANYOLCA KURSU ALMALIYIZ? İspanyolca Kursu İzmir

  Eğer İspanyolca biliyorsanız dünyanın en popüler dillerinden birini biliyorsunuz demektir. Sadece bir tavsiyemiz var. Eğer İngilizce bilmiyorsanız öncelikle İngilizce öğrenmelisiniz. Çünkü, özellikle iş dünyasında İngilizce kullanılmakta ve tercih edilmektedir. İstatistiklere göre 500 milyondan fazla kişi İspanyolca konuşmaktadır. Dolayısıyla Çince' den sonra İspanyolca dünyada en çok konuşulan ikinci dildir.

  İzmir' de İspanyolca kurslarına katılan öğrenci sayımız her geçen gün artmaktadır. İspanyolca öğrenmek hem size iş dünyasında yeni kapılar açıcak hem de kariyerinizi değiştirecektir. Uluslararası şirketler için İngilizce bilmeniz şarttır. Ancak İngilizce' nin yanında bir de İspanyolca bilmeniz iş hayatınızdaki başarınızı çok arttıracaktır. İspanyolca öğrenmek zor değildir. Özellikle İngilizce bilen bir kişinin İspanyolca öğrenmesi oldukça kolaydır. Çünkü, İngilizce ve İspanyolca arasındaki pek çok sözcük ortaktır. Ayrıca İspanyolca okunduğu gibi yazılmaktadır. İzmir 'de İspanyolca kursu arayışlarınızda Oydem Yabancı Dil Kurslarını tercih ettiğiniz takdirde kesinlikle pişman olmayacaksınız. İspanyolca Kursu'nda sınıflarımız ortalama 7-8 kişiden oluşur ve özellikle konuşma ağırlıklı bir eğitim alırsınız. Çünkü, OYDEM İSPANYOLCA KONUŞTURUR.

  NEDEN İSPANYOLCA?

  Son zamanlarda yapılan araştırmalarda geleceğin dilleri arasındaki sıralamada İngilizce ve Almanca'dan sonra İspanyolca yer almaktadır. Tüm Dünya 'da 400 milyon kişi İspanyolca konuşmaktadır. İspanyolca 21 ülkenin resmi dilidir. İspanyolca en çok Meksika ve ABD 'de konuşulmaktadır. Artık sadece ingilizce bilmek bizi farklı kılmamaktadır. 15- 20 yıl kadar önce sadece İngilizce bilerek kariyer basamaklarında yükselebiliyorduk ama günümüzde İngilizce'nin yanısıra İspanyolca ve Almanca bilmemiz hızlıca ve kolayca iş bulmamıza sebep olacaktır. Çok iyi İspanyolca biliyorsanız ve eğitim formasyonunuz var ise hemen şuanda oydem@oydem.com.tr adresinden bize özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

  Eğer İspanyolca biliyorsanız güzel sanatlar, bankacılık, gazetecilik, diplomasi, mühendislik, öğretmenlik, bilişim teknolojisi, turizm gibi birçok sektörde kolaylıkla iş bulabileceksiniz. Eğer seyahat seven biri iseniz, İspanya' ya seyahat ederken İspanyolca bilgisine sahip olmak seyahatinizi daha da zevkli hale getirecektir. Sadece İspanya'da değil Meksika, Arjantin, Peru, Venezuela, Şili, Küba gibi birçok ülkede İspanyolca bilerek, İspanyolca konuşarak gezme şansına sahip olacaksınız. Hemen şimdi İspanyolca kurslarımız için bizi arayarak eğitm danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. İspanyolca Kursu İzmir hangi dil kursundan alınır? sorusunun cevabının Oydem Yabancı Dil Kurslarının olmasının nedeni kurucularımızın ve danışmanlarımızın ODTÜ Eğitm Fakültesi mezunu olmalarıdır.

  İspanyolca Kursu İzmir

 • JAPONCA KURSU İZMİR

  NEDEN JAPONCA ÖĞRENMELİYİM?

  Japonca kurslarımız toplam 12 kurdan , her seviye 4 kurdan oluşmaktadır. Konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerimiz konuşma ağırlıklı iletişimsel metod şeklinde olmaktadır. Japonca kursu İzmir dendiğinde akla OYDEM gelmektedir. Oydem 'de Japonca eğitimlerimiz ortalama 6 - 8 kişilik gruplarda verilmektedir. Oydem Japonca Kursu na geldiğinizde öncelikle alt yapınız var ise seviyenize uygun bir sınıf belirlenir. Grup eğitimi dışında dilerseniz birebir özel ders alarak size özel bir progam oluşturabiliriz.

  Japonca'nın telaffuzu hece sistemine dayalıdır. Japonca'da konuşma dili ve yazı dili birbirinden farklıdır. Ayrıca cinsiyet ayrımının dile yansımasından dolayı kadın ve erkek dili belirgin bir şekilde birbirinden farklıdır. Japonya, küçük bir ada toplumu olmasına karşın şive yönünden oldukça zengindir. Japonca'nın şiveleri doğu ve batı Japonya şiveleri olmak üzere iki ana gruba ayrılabilir. Bu iki ana grubun altında tohoku, kansai, şivesi gibi çeşitli bölgesel şiveler yer alır. Japonca'da üç tür yazı sistemi kullanılmaktadır. Bunlar; “Kanji” ve “Hiragana” ve “Katakana”dır. Japonca bir yazıda bu üç tür birlikte kullanılabilir. Her ne kadar öğrenilmesi zor bir dil olarak görünsede Oydem 'de Japonca dersleri konusunda uzman öğretmenlerimizle birlikte iletişimsel metodlarla anlatılarak öğrenilmesi daha kolay bir hal almıştır.

  Son yıllarda İngilizce'den sonra en çok talep edilen dil Japonca'dır. Japonya 'nın kültürü, dizileri ve müziklerinden etkilenen özellikle ortaokul ve lise öğrencileri Japonca öğrenmek ve ya da varolan alt yapılarını geliştirebilmek için Oydem Japonca Kursunu tercih etmektedirler. İngilizce dışında başka bir dil daha öğrenmek isteyenler Almanca, Rusça ,İspanyolca gibi dilleri tercih etmeyerek fark yaratabilmek adına Japonca dilini tercih ederek kariyer planlaması yapmaktadır. Böylelikle Japonca, Dünya'da en çok tercih edilen popüler dillerin arasında yer almaktadır. Siz de Japonca öğrenmek istiyorsanız en kısa zamanda bizi arayabilir ya da detaylı bilgi için şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. JAPONCA OYDEM'DE ÖĞRENİLİR!

Hemen Bilgi Al

Konuşma Garantili
İngilizce!