Oydem Dil Okulları
 • Alsancak

  0 232 463 43 51

 • Karşıyaka

  0 232 368 85 16
 • Bornova

  0232 999 90 06

 • WhatsApp

  0533 168 93 09
 • ALMANCA KURSU

  Neden Almanca Öğrenmelisiniz?

  Dünyada en çok tercih edilen yabancı dil İngilizce olduğundan, İngilizce bilmek ve konuşabilmek olmazsa olmazdır. Eğer İngilizce biliyorsanız OYDEM'de Almanca Kurslarına katılabilirsiniz.

  Ayrıca Almanca Aile Birleşimi ve Aile Birleşimi Programları için, A2 seviyesinde Almanca bilmeniz istenmektedir. İzmir'de Almanca Kursları dendiğinde akla OYDEM Dil Okulları'nın gelmesinin en büyük nedeni; Sınıf kontenjan sayılarımızın ortalama 7-8 kişi olması ayrıca eğitim kadromuzun özenle seçilmiş, eğitim formasyonu almış uzman öğretmenlerden oluşmasıdır.

  1. Avrupa'da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Almanca, Avusturya, Lihtenştayn ve İsviçre'nin resmi dilidir ve Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, Belçika ve Lüksemburg'ta da yaygın olarak konuşulmaktadır.
  2. Avrupa Birliği'nin anahtar dilidir, merkezi ve doğu Avrupa pazarlarında kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.
  3. Almanya ABD'nin en büyük Avrupalı ticari partneridir
  4. Avrupa, Rusya, ve Asyanın bir bölümünde, bilimsel ve ticari alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir.
  5. Fransızca ve İspanyolca'ya göre köken itibariyle Germanik bir dil olan İngilizce'ye daha yakındır.
  6. Almanca konuşulan Avrupa ülkeleri ABD'li turistler için popüler turizm merkezlerindendir.
  7. 60 milyondan fazla ABD vatandaşı köken olarak Alman kültürüne aittir. İş Piyasasındaki Avantajlar Almanya Türkiye’nin en önemli ticari ortağıdır. Almanya, yaklaşık % 20 civarındaki dış ticaret payı ile Türkiye’nin dış ticaretinde de birinci sırada yer alır. Türkiye’de yerleşik 1000’i aşkın Alman firması ile Almanya’da Türklerce işletilen 50.000’i aşkın firma, iki ülke arasındaki çok güçlü ticaret bağlantılarının, bilim ve teknoloji transferinin ayaklarını oluşturur. İki ülke arasındaki çok sıkı ekonomik ilişkiler nedeniyle Almanca bilgisi iş piyasasındaki şansı arttırmaktadır. Bir çok firma Almanca bilen eleman aramaktadır. 3 milyonun üstündeki turistle Almanlar en önemli turist grubunu teşkil etmektedirler. Sadece turizm alanında çalışan veya çalışmak isteyen bir kişinin Almanca bilmesi halinde avantajlı olduğu gayet açıktır.

  En Çok Güvenilen Dil Kursu, Almanca Kursu, İzmir Almanca Kursu, Almanca Kursları İzmir, İzmir'de Almanca Kursu için kurumumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Don't learn just english, but also learn Turkish and other languages.

 • İSPANYOLCA KURSU

  NEDEN İSPANYOLCA ÖĞRENMELİYİZ?

  Dünyada en çok tercih edilen yabancı dil İngilizce olduğundan, İngilizce bilmek ve konuşabilmek olmazsa olmazdır. Eğer İngilizce biliyorsanız OYDEM'de İspanyolca Kurslarına katılabilirsiniz.

  İzmir'de İspanyolca Kursları dendiğinde akla OYDEM Dil Okulları'nın gelmesinin en büyük nedeni; Sınıf kontenjan sayılarımızın ortalama 7-8 kişi olması ayrıca eğitim kadromuzun özenle seçilmiş, eğitim formasyonu almış uzman öğretmenlerden oluşmasıdır.

  İngilizce günümüzde tüm dünyada gerek günlük yaşamda gerekse birçok sektörde ağırlığı olan bir dil konumunda. Bununla birlikte ana dili İngilizce olan milyonlarca kişi ikinci dil olarak İspanyolca’ yı öğrenmektedir. İspanyolca ikinci bir yabancı dil olarak da tüm dünyada en çok rağbet gören birkaç lisandan biridir. Dışa açılan ülkemizde İngilizce dışında, İspanyolca gibi dünyada yaygın olarak konuşulan lisanların da öğrenilmesi birçok iş kolunda işverenlerin en çok aradıkları niteliklerin başında geliyor. Bunda Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeni bir dönemece girdiği günümüzde Türk müteşebbislerinin Avrupa’da Pazar arayışlarını yoğunlaştırmaları ve Avrupalı şirketlerle işbirliklerini yoğunlaştırmaları da önemli bir etken.

  Oydem İspanyolca Kursu'na katılmak için: 0.232 463 43 51

  Dünyada 400 milyon dolayında insan İspanyolca konuşuyor. Bugün İspanyolca en çok konuşulan lisanlar arasında dördüncü sırada. Gerek İspanyolcaya olan ilginin artması gerekse İspanyolca konuşulan ülkelerdeki nüfus artışı İspanyolca konuşanların sayısını her geçen daha da artmasına yol açmaktadır. İspanya’dan Latin Amerika’daki ülkelere kadar birçok ülke İspanyolca’ yı resmi dil olarak kullanıyor. ABD’ de İngilizcenin ardından en yaygın olarak kullanılan dil İspanyolcadır. ABD’ de ortalama 25 milyon insanın İspanyolca konuştuğu tahmin ediliyor. Türkiye’ de de tüm dünyada olduğu gibi İspanyolca’ nın giderek artan önemi kabul ediliyor.

  Oydem İspanyolca kurslarına hemen başlamak için bizimle iletişime geçiniz

 • RUSÇA KURSU

  KiMLER RUSÇA ÖĞRENMELİ?

  Dünyada en çok tercih edilen yabancı dil İngilizce olduğundan, İngilizce bilmek ve konuşabilmek olmazsa olmazdır. Eğer İngilizce biliyorsanız OYDEM'de Rusça Kurslarına katılabilirsiniz.

  İzmir'de Rusça Kursları dendiğinde akla OYDEM Dil Okulları'nın gelmesinin en büyük nedeni; Sınıf kontenjan sayılarımızın ortalama 7-8 kişi olması ayrıca eğitim kadromuzun özenle seçilmiş, eğitim formasyonu almış uzman öğretmenlerden oluşmasıdır.

  Rusça günümüzde özellikle inşaat ve mimari ile uğraşanların, Rusya ile iş yapan inşaat mühendislerin, iş adamlarının, sürekli iş seyahatlerine çıkan üst düzey yetkililerin ve de özellikle turizm sektöründe ïle uğraşan veya çalışacak olan kişilerin, kendi kişisel gelişimi için dil bilmenin öneminin farkında olan bireylerin en çok ilgi gösterdiği dildir.

  Türkiye ve dünya pazarına hakim olma çabasında olan bir çok uluslar arası şirket, Rusçayı bilen personel arayışı gereksinimine girmiştir. işte böyle bir ortamda Rusçaya hakim olan kişiler, işe alım ve yerleşme süreçlerinde bir adım önde olarak bu şirketlerce tercih edilmektedir.

  Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar Rusçayı ikinci bir dil olarak öğrendiklerinde, bir çok kurum tarafından tercih edilen personel adayı olurlar.

  OYDEM Rusça kursları, İzmir’de Alsancak Merkez ve Karşıyaka şubelerinde düzenlenmektedir. Rusça kursumuz hafta içi ve hafta sonu programları dahilindedir. Rusça eğitimi hakkında detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

 • JAPONCA KURSU

  Dünyada en çok tercih edilen yabancı dil İngilizce olduğundan, İngilizce bilmek ve konuşabilmek olmazsa olmazdır. Eğer İngilizce biliyorsanız OYDEM'de Japonca Kurslarına katılabilirsiniz.

  İzmir'de Japonca Kursları dendiğinde akla OYDEM Dil Okulları'nın gelmesinin en büyük nedeni; Sınıf kontenjan sayılarımızın ortalama 7-8 kişi olması ayrıca eğitim kadromuzun özenle seçilmiş, eğitim formasyonu almış uzman öğretmenlerden oluşmasıdır.

  Japonca kurslarımız toplam 12 kurdan , her seviye 4 kurdan oluşmaktadır. Konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerimiz konuşma ağırlıklı iletişimsel metod şeklinde olmaktadır. Japonca kursu İzmir dendiğinde akla OYDEM gelmektedir.

  Japonca'nın telaffuzu hece sistemine dayalıdır. Japonca'da konuşma dili ve yazı dili birbirinden farklıdır. Ayrıca cinsiyet ayrımının dile yansımasından dolayı kadın ve erkek dili belirgin bir şekilde birbirinden farklıdır. Japonya, küçük bir ada toplumu olmasına karşın şive yönünden oldukça zengindir. Japonca'nın şiveleri doğu ve batı Japonya şiveleri olmak üzere iki ana gruba ayrılabilir. Bu iki ana grubun altında tohoku, kansai, şivesi gibi çeşitli bölgesel şiveler yer alır.

  Japonya'daki insan ilişkileri Japon diline büyük ölçüde yansımaktadır. “Saygı dili (keigo)” olarak adlandırılan dil yapısı, Japonca'ya yansıyan insan ilişkilerinin en belirgin örneklerinden birisidir.

  Japonca'da üç tür yazı sistemi kullanılmaktadır. Bunlar; “Kanji” ve “Hiragana” ve “Katakana”dır. Japonca bir yazıda bu üç tür birlikte kullanılabilir.