Oydem Dil Okulları
 • Alsancak

  0 232 463 43 51

 • Karşıyaka

  0 232 368 85 16
 • Bornova

  0232 999 90 06

 • WhatsApp

  0533 168 93 09
 • IELTS-TOEFL-YDS-HAZIRLIK ATLAMA

  TOEFL - IBT dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini test etmektedir. Bu nedenle, programda tüm dünyada kullanılan en yeni yayınlar ve OYDEM’ e ait ders notları ile malzemeler kullanılarak öğrencinin dört dil becerisinin sınavın gerektirdiği düzeye ulaşabilmesi için sınava yönelik okuma, dinleme, konuşma ve yazma alıştırmaları yapılmakta ve bilgisayar ortamında deneme sınavları verilmektedir.

  Okuma becerisini geliştirmek üzere okuma parçaları cevaplandırılmakta ve bu parçaların kelimeleriyle ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

  Dinleme becerisini geliştirmek için ise program boyunca TOEFL soru tarzına yönelik alıştırmalar yapılmaktadır.

  Programda, yazma becerisini geliştirmek için ise uluslararası sınavlarda sıkça karşılaşılan formatlara yönelik eğitim verilmekte olup daha önceki TOEFL sınavlarında sorulan kompozisyon konularıyla ilgili terminoloji geliştirilmeye çalışılmaktadır.

  Konuşma becerisi hem Yabancı hem Türk uzmanlarca geliştirilmektedir. İzmir'de Toefl Kursları'yla ilgili bilgi ve datayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  İzmir'de TOEFL Kursu ve IELTS Kurslarımıza katılan öğrencilerimizin başarılarını görmek isterseniz, Alsancak ve Karşıyaka şubelerimize giderek listeyi talep edebilirsiniz. Toefl ve Ielts kursları hem birebir özel ders hem de grup eğitimleri şeklinde verilmektedir.

  YDS KURSU İZMİR

  KPDS ve ÜDS yerine gelen YDS son zamanlarda ülkemizde son derece önem kazanan bir sınav haline gelmiştir.

  YDS ( Yabancı Dil Sınavı ) hem yüksek düzey dilbilgisi hem de okuduğunuzu anlama becerisini ölçer.

  YDS Kursu İzmir, YDS Kursları İzmir. 18 yıllık tecrübesi ile YDS Kurslarında başarısını kanıtlamış olan OYDEM Yabancı Dil Kursları'nda her dönem YDS programlarımız başlamaktadır. OYDEM'de YDS Kursları ODTÜ'lü yazarların yayınlarıyla desteklenir. Karşıyaka ve Alsancak YDS Kurs programları için bizi arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Bunun için sınavlarda parçaya uygun cümleyi yerleştirme, diyalog tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, cloze test, okuma parçaları, çeviri vb sorular bulunmaktadır.

  Okuduğunu anlama becerisinin gelişimi için ileri düzey İngilizce dilbilgisi, kelime dağarcığı ve bol bol okumak gerekmektedir. Dolayısıyla YDS programında öğrencinin okuduğunu anlama becerisini bu sınavların gerektirdiği ölçüde geliştirebilmek için OYDEM’ de öncelikle yoğun ve hızlı bir gramer tekrarı verilmekte daha sonra ise bol miktarda test alıştırması yapılarak testlere yönelik gerekli ipuçları ve teknikler öğretilmektedir.

  Bu programa katılabilmek için en az “Upper Int.” seviyesine sahip olunması gerekmektedir.

  DEĞERLENDİRME İŞLEMİ

  Çoktan seçmeli testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları ÖSYM'de optik okuyucu ile okunacak ve her doğru cevap için bir puan verilecektir. Adayların doğru cevap sayıları toplanarak puanları bulunacaktır. Test hazırlanamayan dillerde çeviriler ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. Yanlış yaptığınızda doğru sayısından düşülmez.

  Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere;
  100 tam puan üzerinden,
  90 - 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
  80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
  70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
  60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
  50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi, olarak değerlendirilir.

  Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilir.

  İzmir'de Yds Kursları'yla ilgili bilgi ve detayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  IELTS KURSU İZMİR

  IELTS Nedir?

  İngilizcenin kullanıldığı ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve dünyanın en çok önerilen dil sınavıdır.

  IELTS’ in Geçerliliği

  Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avusturalya, Kanada, Türkiye ve daha birçok ülkede, 7000’ e yakın üniversite ve kurum, adayın İngilizce seviyelerinin kabulü olarak IELTS sonucunu kabul etmektedir.

  Birkaç yıl öncesine kadar ABD’ deki üniversitelere başvurularda tek bir İngilizce sınavı kabul ediliyordu. IELTS’ in dünyanın en güvenilir sınavı olarak itibar kazanması ile beraber 3.000’ den fazla üniversitede IELTS sonucunu kabul etmeye başladı. Bu üniversitelere IELTS ile başvuran öğrenci sayısı her yıl artmaktadır.

  IELTS Kimler İçin Gereklidir?

  • Türkiye’ de üniversitelerin ön lisans veya lisans programlarında İngilizce hazırlık muafiyetinden yararlanmak isteyenler.
  • Türkiye’ de üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına başvuru yapmak isteyenler.
  • Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, lisansüstü v.b programlarına başvurmak isteyenler
  • İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu kurumlara iş başvurusunda bulunmak veya çalıştıkları kurumdan dil tazminatı almak isteyenler. ( THY, YAPI KREDİ BANKASI, ANADOLU SİGORTA, AKBANK, TÜRKİYE İŞ BANKASI gibi )
  • Avustralya, Kanada v.b ülkelere göçmenlik veya iş başvurusunda bulunmak isteyenler.

  YÖK’ ün yayınladığı yönetmelik, 15 Temmuz 2009 tarih ve 2009/14 sayılı SÜ Akademik kurul kararı ile üniversitelerimizin tamamı Yüksek lisans veya Doktora başvurularında İngilizce hazırlık muafiyeti için IELTS kabul etmektedirler.

  Bazı üniversitelerimizin lisans programlarında İngilizce Hazırlık Muafiyeti için kabul ettikleri IELTS notları:

  ÜNİVERSİTE NOT
  Boğaziçi Üniversitesi 7.0
  ODTÜ 6.0
  İTÜ 6.0
  Hacettepe Üniversitesi 6.0
  Marmara üniversitesi 6.0
  Özyeğin Üniversitesi 6.5
  Koç Üniversitesi 6.5
  Yeditepe Üniversitesi 6.5
  Sabancı Üniversitesi 6.5
  Bilkent Üniversitesi 6.5
  Atılım Üniversitesi 6.0
  Bahçeşehir Üniversitesi 6.0
  Kültür Üniversitesi 6.0
  Işık Üniversitesi 6.0
  Uludağ Üniversitesi 6.0
  Beykent Üniversitesi 6.0
  Çankaya Üniversitesi 6.0
  Gediz Üniversitesi 5.5
  Haliç Üniversitesi 6.5
  Aydın Üniversitesi 5.5
  Bilgi Üniversitesi 5.5
  Şehir Üniversitesi 5.5
  İstanbul Ticaret Üniversitesi 5.5
  İzmir Ekonomi Üniversitesi 5.5
  İzmir Üniversitesi 6.0
  Kadir Has Üniversitesi 5.5
  Maltepe Üniversitesi 5.5
  Okan Üniversitesi 5.5
  TOBB Üniversitesi 6.0

  Üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora v.b programları farklı notlar isteyebilir.

  Aynı üniversitenin lisans programlarında bazı programlar farklı notlar isteyebilir. Örneğin; üniversitenin Mühendislik bölümleri 6.0 isterken İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Mütercim Tercümanlık bölümü 7.0 isteyebilir.

  ÖNEMLİ: HEDEFLENEN Üniversite ve programının resmi birimlerinden veya web sitesinden hangi notun kabul olduğunu öğrenmek en doğrusudur.

  İzmir'de Ielts Kursları'yla ilgili bilgi ve datayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  ERASMUS

  GENEL BİLGİ

  Erasmus Değişim Programı Avrupa'da ki üniversitelerin kendi aralarında işbirliği yaparak değişim öğrencilerini kabul ettikleri bir programdır. Bu program sayesinde öğrenciler eğitimlerinin 1 ve ya 2 dönemini yada staj eğitimlerini üniversitelerinin anlaşmalı olduğu Avrupa'da ki diğer kurumlarda geçirmektedir. Eğitimlerinin genellikle İngilizce olduğu ve orada ki eğitmenlerle İngilizce'nin konuşulduğu bir program olan Erasmus değişim programında öğrencilerinin bu programa seçilmeleri kendi kurumlarında girecekleri sınav notları ve bunların ortalamasıyla alınmaktadır. Üniversitenizde gireceğiniz Erasmus sınavlarında sizin genel gramer bilginiz ölçülecektir. Bu sınavlardan alacak olduğunuz puanlar sizin bu programa katılma şansınızı arttıracağı gibi gideceğiniz ülkeyi ve üniversite'yi seçme konusundada sizi diğer öğrencilerden bir adım öteye taşıyacaktır.

  OYDEM OLARAK;

  Biz sizin bu sınava hazırlık aşamanızı hızlandırmak ve kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Ortalama 7-8 kişilik sınıflarımızda deneyimli eğitmenlerimizin eşliğinde sadece Erasmus sınavına yönelik eğitim alarak yurtdışında eğitim almaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

  Yurtdışına çıkmadan önce konuşma bilginizi geliştirmek istiyorsanız Conversation Classprogramlarımızı inceleyebilirsiniz.

  YDT

  YDT yani Yabancı Dil Testi geçmiş yıllarda uygulanan LYS 5 sınavının yerine uygulanacak olan sınavdır. YDT sınavı YKS sınav sistemi içerisinde olup 2018 yılında ilk defa uygulanacaktır. Yabancı Dil Bölümlerini tercih etmek isteyen adayların TYT sınavından sonra YDT sınavında girmesi gerekmektedir.

  Öğrencilerin, YDT sınavına ne kadar zamanda hazır olacağını belirlemek için öncelikle kurumumuzda uygulanan ücretsiz Seviye Tespit Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. OYDEM’de yabancı dil sınavı konusunda uzman kadromuzla, öğrenciler tamamen sınava yönelik hazırlanarak YDT sınavında en iyi puanı almayı hedefleyeceklerdir.

  yds kursu, yds kursları, yds kursu izmir, yds eğitimi, yds, yds kursları izmir, yds izmir, yds kurs

  e yds izmir

  yks

  yks izmir kursu

  izmir yks

  e yds izmir 2015

  e yds izmir binası

  e yds izmir kontenjan

  e yds izmir nerede

  e yds izmir sınav yeri

  izmir ales yds

  izmir ales yds kursu

  izmir almanca yds kursu

  izmir bornova yds kursları

  izmir buca yds kursları

  izmir buca yds kursu

  izmir e yds merkezi

  izmir e yds nerede

  izmir en iyi yds kursu

  izmir gaziemir yds kursu

  izmir hızlandırılmış yds kursu

  izmir karşıyaka yds kursu

  izmir yds

  izmir yds başvuru merkezleri

  izmir yds başvuru merkezleri 2015

  izmir yds bot

  izmir yds deneme

  izmir yds deneme sınavı

  izmir yds dershanesi

  izmir yds dil kursu

  izmir yds hazırlık kursları

  izmir yds ingilizce kursları

  izmir yds kampı

  izmir yds kurs

  izmir yds kurs tavsiye

  izmir yds kursları

  izmir yds kursları fiyatları

  izmir yds kursları forum

  izmir yds kursu

  izmir yds kursu fiyatları

  izmir yds kursu tavsiye 2016

  izmir yds kursu önerisi

  izmir yds mağazaları

  izmir yds sınav başvuru merkezleri

  izmir yds sınav yerleri

  izmir yds tavsiye

  izmir yds özel ders

  izmir yediiklim yds

  izmirde yds kursu

  yds 2016 izmir güney

  yds academy izmir yorumlar

  yds ayakkabı izmir bayileri

  yds bot izmir bayileri

  yds hazırlık izmir

  yds ingilizce izmir

  yds izmir güney

  yds izmir güney

  yds izmir kuzey

  yds izmir mağaza

  yds izmir satış

  yds izmir telefon

  yds izmir çankaya

  yds izmir şubesi

  yds izmir

  yds izmir

  yds yayıncılık izmir