Oydem Dil Okulları
 • IELTS-TOEFL-YDS-HAZIRLIK ATLAMA

  TOEFL - IBT dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini test etmektedir. Bu nedenle, programda tüm dünyada kullanılan en yeni yayınlar ve OYDEM’ e ait ders notları ile malzemeler kullanılarak öğrencinin dört dil becerisinin sınavın gerektirdiği düzeye ulaşabilmesi için sınava yönelik okuma, dinleme, konuşma ve yazma alıştırmaları yapılmakta ve bilgisayar ortamında deneme sınavları verilmektedir.

  Okuma becerisini geliştirmek üzere okuma parçaları cevaplandırılmakta ve bu parçaların kelimeleriyle ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

  Dinleme becerisini geliştirmek için ise program boyunca TOEFL soru tarzına yönelik alıştırmalar yapılmaktadır.

  Programda, yazma becerisini geliştirmek için ise uluslararası sınavlarda sıkça karşılaşılan formatlara yönelik eğitim verilmekte olup daha önceki TOEFL sınavlarında sorulan kompozisyon konularıyla ilgili terminoloji geliştirilmeye çalışılmaktadır.

  Konuşma becerisi hem Yabancı hem Türk uzmanlarca geliştirilmektedir. İzmir'de Toefl Kursları'yla ilgili bilgi ve datayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  YDS KURSU İZMİR

  KPDS ve ÜDS yerine gelen YDS son zamanlarda ülkemizde son derece önem kazanan bir sınav haline gelmiştir.

  YDS ( Yabancı Dil Sınavı ) hem yüksek düzey dilbilgisi hem de okuduğunuzu anlama becerisini ölçer.

  Bunun için sınavlarda parçaya uygun cümleyi yerleştirme, diyalog tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, cloze test, okuma parçaları, çeviri vb sorular bulunmaktadır.

  Okuduğunu anlama becerisinin gelişimi için ileri düzey İngilizce dilbilgisi, kelime dağarcığı ve bol bol okumak gerekmektedir. Dolayısıyla YDS programında öğrencinin okuduğunu anlama becerisini bu sınavların gerektirdiği ölçüde geliştirebilmek için OYDEM’ de öncelikle yoğun ve hızlı bir gramer tekrarı verilmekte daha sonra ise bol miktarda test alıştırması yapılarak testlere yönelik gerekli ipuçları ve teknikler öğretilmektedir.

  Bu programa katılabilmek için en az “Upper Int.” seviyesine sahip olunması gerekmektedir.

  DEĞERLENDİRME İŞLEMİ

  Çoktan seçmeli testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları ÖSYM'de optik okuyucu ile okunacak ve her doğru cevap için bir puan verilecektir. Adayların doğru cevap sayıları toplanarak puanları bulunacaktır. Test hazırlanamayan dillerde çeviriler ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. Yanlış yaptığınızda doğru sayısından düşülmez.

  Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere;
  100 tam puan üzerinden,
  90 - 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
  80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
  70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
  60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
  50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi, olarak değerlendirilir.

  Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilir.

  İzmir'de Yds Kursları'yla ilgili bilgi ve detayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  IELTS KURSU İZMİR

  IELTS Nedir?

  İngilizcenin kullanıldığı ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve dünyanın en çok önerilen dil sınavıdır.

  IELTS’ in Geçerliliği

  Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avusturalya, Kanada, Türkiye ve daha birçok ülkede, 7000’ e yakın üniversite ve kurum, adayın İngilizce seviyelerinin kabulü olarak IELTS sonucunu kabul etmektedir.

  Birkaç yıl öncesine kadar ABD’ deki üniversitelere başvurularda tek bir İngilizce sınavı kabul ediliyordu. IELTS’ in dünyanın en güvenilir sınavı olarak itibar kazanması ile beraber 3.000’ den fazla üniversitede IELTS sonucunu kabul etmeye başladı. Bu üniversitelere IELTS ile başvuran öğrenci sayısı her yıl artmaktadır.

  IELTS Kimler İçin Gereklidir?

  • Türkiye’ de üniversitelerin ön lisans veya lisans programlarında İngilizce hazırlık muafiyetinden yararlanmak isteyenler.
  • Türkiye’ de üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına başvuru yapmak isteyenler.
  • Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, lisansüstü v.b programlarına başvurmak isteyenler
  • İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu kurumlara iş başvurusunda bulunmak veya çalıştıkları kurumdan dil tazminatı almak isteyenler. ( THY, YAPI KREDİ BANKASI, ANADOLU SİGORTA, AKBANK, TÜRKİYE İŞ BANKASI gibi )
  • Avustralya, Kanada v.b ülkelere göçmenlik veya iş başvurusunda bulunmak isteyenler.

  YÖK’ ün yayınladığı yönetmelik, 15 Temmuz 2009 tarih ve 2009/14 sayılı SÜ Akademik kurul kararı ile üniversitelerimizin tamamı Yüksek lisans veya Doktora başvurularında İngilizce hazırlık muafiyeti için IELTS kabul etmektedirler.

  Bazı üniversitelerimizin lisans programlarında İngilizce Hazırlık Muafiyeti için kabul ettikleri IELTS notları:

  ÜNİVERSİTE NOT
  Boğaziçi Üniversitesi 7.0
  ODTÜ 6.0
  İTÜ 6.0
  Hacettepe Üniversitesi 6.0
  Marmara üniversitesi 6.0
  Özyeğin Üniversitesi 6.5
  Koç Üniversitesi 6.5
  Yeditepe Üniversitesi 6.5
  Sabancı Üniversitesi 6.5
  Bilkent Üniversitesi 6.5
  Atılım Üniversitesi 6.0
  Bahçeşehir Üniversitesi 6.0
  Kültür Üniversitesi 6.0
  Işık Üniversitesi 6.0
  Uludağ Üniversitesi 6.0
  Beykent Üniversitesi 6.0
  Çankaya Üniversitesi 6.0
  Gediz Üniversitesi 5.5
  Haliç Üniversitesi 6.5
  Aydın Üniversitesi 5.5
  Bilgi Üniversitesi 5.5
  Şehir Üniversitesi 5.5
  İstanbul Ticaret Üniversitesi 5.5
  İzmir Ekonomi Üniversitesi 5.5
  İzmir Üniversitesi 6.0
  Kadir Has Üniversitesi 5.5
  Maltepe Üniversitesi 5.5
  Okan Üniversitesi 5.5
  TOBB Üniversitesi 6.0

  Üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora v.b programları farklı notlar isteyebilir.

  Aynı üniversitenin lisans programlarında bazı programlar farklı notlar isteyebilir. Örneğin; üniversitenin Mühendislik bölümleri 6.0 isterken İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Mütercim Tercümanlık bölümü 7.0 isteyebilir.

  ÖNEMLİ: HEDEFLENEN Üniversite ve programının resmi birimlerinden veya web sitesinden hangi notun kabul olduğunu öğrenmek en doğrusudur.

  İzmir'de Ielts Kursları'yla ilgili bilgi ve datayları sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  ERASMUS

  GENEL BİLGİ

  Erasmus Değişim Programı Avrupa'da ki üniversitelerin kendi aralarında işbirliği yaparak değişim öğrencilerini kabul ettikleri bir programdır. Bu program sayesinde öğrenciler eğitimlerinin 1 ve ya 2 dönemini yada staj eğitimlerini üniversitelerinin anlaşmalı olduğu Avrupa'da ki diğer kurumlarda geçirmektedir. Eğitimlerinin genellikle İngilizce olduğu ve orada ki eğitmenlerle İngilizce'nin konuşulduğu bir program olan Erasmus değişim programında öğrencilerinin bu programa seçilmeleri kendi kurumlarında girecekleri sınav notları ve bunların ortalamasıyla alınmaktadır. Üniversitenizde gireceğiniz Erasmus sınavlarında sizin genel gramer bilginiz ölçülecektir. Bu sınavlardan alacak olduğunuz puanlar sizin bu programa katılma şansınızı arttıracağı gibi gideceğiniz ülkeyi ve üniversite'yi seçme konusundada sizi diğer öğrencilerden bir adım öteye taşıyacaktır.

  OYDEM OLARAK;

  Biz sizin bu sınava hazırlık aşamanızı hızlandırmak ve kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Ortalama 7-8 kişilik sınıflarımızda deneyimli eğitmenlerimizin eşliğinde sadece Erasmus sınavına yönelik eğitim alarak yurtdışında eğitim almaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

  Yurtdışına çıkmadan önce konuşma bilginizi geliştirmek istiyorsanız Conversation Classprogramlarımızı inceleyebilirsiniz.

  YDT

  YDT yani Yabancı Dil Testi geçmiş yıllarda uygulanan LYS 5 sınavının yerine uygulanacak olan sınavdır. YDT sınavı YKS sınav sistemi içerisinde olup 2018 yılında ilk defa uygulanacaktır. Yabancı Dil Bölümlerini tercih etmek isteyen adayların TYT sınavından sonra YDT sınavında girmesi gerekmektedir.

  Öğrencilerin, YDT sınavına ne kadar zamanda hazır olacağını belirlemek için öncelikle kurumumuzda uygulanan ücretsiz Seviye Tespit Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. OYDEM’de yabancı dil sınavı konusunda uzman kadromuzla, öğrenciler tamamen sınava yönelik hazırlanarak YDT sınavında en iyi puanı almayı hedefleyeceklerdir.