Anasayfa
Oydem Dil Okulları
 • Alsancak

  02324634351

 • Karşıyaka

  02323688516

 • Bornova

  02329999006

 • WhatsApp

  0533 168 93 09

Online Eğitim Almanın Yararları

Çevrimiçi eğitim genellikle, çeşitli nedenlerden dolayı geleneksel eğitim sistemine ait sınıf ortamında yapamayan kişiler tarafından tercih edilir. Aşağıda bu heyecan verici eğitimin öğrencilere sağladığı bazı faydaları inceleyeceğiz.

1. Esneklik

Online eğitimde öğrenciler, belirli bir programa bağlı olmadıkları için kariyerlerini ve okullarını dengeleme özgürlüğüne sahiptir. Geleneksel bir sınıf ortamında, sınıfta toplanma zamanları belirlidir ve öğrencinin bunun üzerinde bir gücü yoktur. Bu da öğrencileri, kurs tarihleri boyunca programlarını sıkıştırmaya zorlar. Online grup dersleri haricinde online birebir eğitim tercihi yapan ve online öğrenmeyi seçen çoğu insan, hayatlarında farklı projeler bulunan insanlardır ve bu insanlar zamanlarını en verimli şekilde değerlendirebildikleri için, bu öğrenme tarzını tercih etmektedir.

2. Azalan Maliyetler

Online eğitim, bazı nedenlerden dolayı daha az maliyetlidir. Örneğin, kursa gidip gelmenin maliyeti yoktur. Yakıt, otopark, araç bakımı ve toplu taşıma maliyetleri gibi ulaşımla ilgili çeşitli masraflar çevrimiçi öğrenciyi hiçbir şekilde etkilemez.

3. Ağ Fırsatları

Online eğitim, öğrencilere fırsat eşitliği sunar. Öğrenciler online eğitim alan öğrenciler eğitim sonrasında uluslararası platformlarda da bağlantı kurabilirler. Ayrıca bir projenin uygulanması sırasında, diğer bireylerle işbirliği açısından başka fırsatlara da sahip olabilirler. Online eğitimin sağladığı bir diğer avantaj, öğrencilerin farklı kültürlerle tanışmalarını sağlamasıdır. Eğitim sırasında birbirinden farklı insanlarla ve kültürlerle tanışma fırsatı elde edebilen öğrenciler, dünyaya daha geniş bir çerçeveden bakabilmeyi öğrenir.

4. Belgeler

Online eğitimde tartışma belgeleri, eğitim materyalleri ve e-postalar gibi ihtiyaç duyulan tüm bilgiler, güvenli bir şekilde çevrimiçi veritabanında saklanır. Bu, açıklığa kavuşturulması gereken durumlarda, öğrencilerin ihtiyaç duydukları belgelere hızlı bir şekilde erişmelerini ve zamandan tasarruf etmelerini sağlar. Online eğitim, özellikle bir proje için araştırma yapan ve bulguları bir panele sunan kişiler için çok yararlıdır.

5. Kişisel İlgi ve Nitelikli Eğitim

Özellikle birebir online eğitim almayı tercih eden öğrenciler, kavramları netleştirmek için ihtiyaç duydukları kişisel ilgiyi alabilirler. Online eğitimlerde kişisel ilgi alamamak bir problem değildir. Çünkü online eğitmenlerle kişisel konuşma süresi çevirimiçi sınıfların ayırt edici bir özelliğidir. Online eğitimde eğitmenlerin öğrencilere ayırdıkları zaman sayesinde, öğrenciler iyi bir performans gösterme şanslarını artırırlar. Çevirimiçi eğitimin sağladığı bu avantajla öğrenciler ayrıca, problem çözme, iletişim becerilerini geliştirme ve gerektiğinde argümanlarını üstlerine savunma gibi konularda kendilerini geliştirirler.

6. Uzmanlığa Erişim

Online bir eğitim öğrencilere kolayca erişilebilen veya geleneksel bir okulda ve öğrenim kurumunda bulunmayan özel derece kurslarına erişim sağlar. Çevrimiçi sınıflar, belirli coğrafi bölgelerde kolayca bulunmayan eğitimlere daha fazla insanın erişmesine izin verir.

Online eğitimler son yıllarda büyümüş ve genel bir kabul görmüştür. Pandemi süreci ile beraber de çok daha fazla talep göre bir eğitim metodu olmuştur. Çevrimiçi bir sınıfla, öğrenme ortamı kontrol edilebilir, bu da sonuçta eğitimi alınacak kursun daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur. Online eğitimlerin geleceği umut vericidir, çünkü online eğitimler bilgiyi ve eğitimi daha geniş kitlelere açmaktadır.

14 Haziran 2020

Paylaş

 • ilk yorum yapan siz olun..

 • Yorum Yapın

Hemen Bilgi Al

Konuşma Garantili
İngilizce!