Anasayfa
Oydem Dil Okulları
 • Alsancak

  02324634351

 • Karşıyaka

  02323688516

 • Bornova

  02329999006

 • WhatsApp

  0533 168 93 09

Geleneksel Eğitimin Yerine Online Eğitim

Pandemi ile aniden değişen dünya şartlarının yansımalarını gösterdiği alanların başında eğitim sistemi gelmektedir. Zaten pandemi öncesinde de sorunlu bir geleneksel eğitim sistemi vardı. Geleneksel eğitim sistemi, ne yazık ki geçmişten bu yana süregelen bazı sorunlarıyla da devam etmekteydi. Prestijli eğitim, bu sorunların başında gelmektedir. Özellikle yüksek yabancı dil eğitimi ile lanse edilen pek çok okul bu özellikleri ile yüksek ücretler talep etmekte. İyi bir okulda iyi bir eğitim ilerisi için prestij demektir. Fakat iyi bir okulda prestijli bir eğitim alabilmek için de her zaman daha yüklü ödemeler yapmak gerekir. Üstelik bu okullara olan talepler daha yoğun sınıflara, monoton bir müfredata ve sonuçta umulan kadar iyi bir eğitim alınamamasına neden olmaya başlamıştı. OYDEM İngilizce kursları ve Almanca kurslarının devlet ve özel okullarının yoğunluğuna rağmen bu okullarda İngilizce, Almanca eğitimi alan ve almış, fakat bu eğitimlerden mutlu olmamış pek çok öğrencisinin olmasının önemli bir nedeni de budur. Öğrencilerimiz arasında prestijli bulunan okullarda okumuş, yabancı dil eğitimi almış çok sayıda öğrenci vardır. Aldıkları eğitime rağmen İngilizce ve Almanca dil konuşma, okuma ve yazma konusunda kendilerini yetersiz hissedip kurslarımıza kayıt olmuş ve olmaktadır.

Geleneksel eğitimin devam eden sıkıntılarına ek olarak ta koronavirüs salgını ise çok daha büyük bir darbe vurdu. Artık yabancı dil eğitiminde dünyanın dört bir yanında milyonlarca öğrenci online (çevirimiçi) platformlar aracılığıyla eğitim almak istemeye başladı.

Online (çevrimiçi) eğitim bir takım sınırlamalara sahip olmasına rağmen, günümüz eğitim sisteminde devrim sayılabilecek bir öğrenme sistemidir. Geleneksel sistemde büyük bir değişiklik yapmıştır. Bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için önemli fırsatlar yaratan online eğitim, çağdaş eğitimde büyük bir devrim yaşanmasını sağlamıştır.
Online öğrenmeyle ilgili en iyi şey, sadece öğrenme tutkusuna ve sizi doğru kursa götürecek hızlı bir çevrimiçi aramayla kendi eğitiminizin efendisi olmanızdır. OYDEM Online İngilizce Kursları ve Online Almanca Kursları gibi kurslar sizi başarıya taşımada evinizin konforundan bir adım dahi uzaklaşmadan rahatlıkla taşıyabilirler.
Ancak tüm bunlara rağmen, online eğitimle ilgili hala klişe düşünceler vardır. İnsanlar genellikle online eğitim alan öğrencilerin, yeterince akıllı olmadıklarını, tembel olduklarını hatta puanlamada "gerçek" dereceleri almadıklarını düşünür. Bu iddialar birçok insanı online kurs alma konusunda caydırıyor; bununla da kalmayarak insanları çok para harcadıkları ve hayatlarının büyük kısmını tükettikleri geleneksel eğitim sistemine sıkıştırıyor.

Online eğitim konusunda ortaya atılan tüm iddiaları çürüten ve online eğitimin düşünülenin aksine harika avantajlar sunan bir sistem olduğunu 5 maddede kanıtlamak mümkündür.

1. Ne İstersen Öğrenebilirsin: Online eğitimde yapılması gereken tek şey, online kurslar için bir Google aramasıdır. OYDEM online yabancı dil kursları veren en prestijli eğitim kurumlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Online alınacak kurs, gelecekte yapılacak meslekte uygulanmak zorunda da değildir. Sadece yeni ilgi alanları keşfetmek için bile online bir kurs alınabilir. Çok çeşitli programlara ve kurslara sahip olması, online eğitimin büyük bir avantajıdır. Online eğitimde nerede yaşandığı ve hangi eğitimin alınmak istendiği önemli değil, her zaman uygun bir kurs, hatta evden takip edilebilecek bir program bulunabilir.

2. Konfor: Online eğitimde derslere saatlerce devam etmeyi, rahatsız edici bir sandalyede oturmayı ve gün sonuna kadar sırt ağrısı çekmeyi unutun. Çevrimiçi eğitimi tercih ettiğinizde, fiziksel sınıf oturumuna bağlı olmazsınız. Tüm dersler ve dersler için gerekli materyaller, çevrimiçi platformlar aracılığıyla sağlanır. Böylece evin rahat ortamında, onlara kolayca erişebilirsiniz. Online eğitimde, geleneksel eğitim kurumlarına gitmek için yaşanan araç ve trafik sorununu yaşamazsınız. Ayrıca sabahın erken saatlerinde derse katılmak zorunda kalmazsınız. Online eğitimde bu kolaylıklar listesini uzatmak mümkün. Konfor güçlü bir avantajdır, ancak aynı zamanda tehlikelidir. Evden çalışırken çok rahat olmamaya ve ilham verici bir çalışma ortamı oluşturmaya dikkat etmek gerekir. Bunu sağlamak için tek ihtiyacınız olan, büyük bir masa ile güzel ve rahat bir sandalyedir.

3. Online Kurslar Özgeçmişte Harika Görünür: Şu anda kariyerinizin nerede olduğu önemli değil; online bir program özgeçmişinizde her zaman iyi görünecektir. Çünkü bu, potansiyel işverenlere öğrenmeye kararlı olduğunuzu, daha fazla bilgi ve yeni beceriler edinmeye istekli olduğunuzu gösterecektir. İşe alım uzmanları, online kurslardan alınmış dereceleri geleneksel kurumlardan alınmış olanlardan daha düşük görmezler. Bu yüzden prestijli bir kurumdan alınan online diploma ya da sertifika ile, iş görüşmelerinde kesinlikle daha iyi bir aday olabilirsiniz. Ayrıca yeni pozisyonlar için başvurduğunuzda özgeçmişiniz çok daha iyi görünebilir.

4. Kendi Hızınızda Öğrenme: Online kurslara ve programlara göz atmaya başladığınızda, birçoğunda "Kendi Hızınızda" etiketini göreceksiniz. Peki bu ne anlama geliyor? Geleneksel bir eğitim kurumunda işinizi, hobilerinizi ve hatta ailenizi bile unutmanız gerekir. Çünkü böyle ortamlarda eğitim bir öncelik olmalıdır. Bu nedenle birçok insan, sınıfta geri kalmamak ve daha yüksek bir derece elde etmek için, hayatlarında yer alan pek çok şeyden vazgeçer. Online eğitimde böyle bir fedakarlığa gerek kalmaz. "Kendi hızınızda" sisteminde öğrenciler kendilerine uygun bir ritimle ilerleme kaydederler. Online eğitimin sahip olduğu bu avantaj, geleneksel eğitim sisteminin kesinlikle yenemeyeceği bir avantajdır.

5. Online Kurslar Daha Düşük Maliyetlidir: Online programları cazip hale getiren şeylerden biri maliyetlerinin düşük olmasıdır. Geleneksel bir eğitim ortamında yapılan programlarla karşılaştırıldığında, online eğitim çok daha ucuzdur. Sırf bu bile online eğitimi, dikkate almaya ikna etmek için yeterlidir. Ayrıca online eğitimlerde sadece online yabancı dil kurslarını değil bir çok farklı kursu uygun fiyatlar ile bulmak mümkündür. Online kurslar OYDEM gibi ancak prestijli kurumlardaki prestijli eğitimcilerden çok uygun fiyatlı eğitim almak isteyen herkes için de çok yararlıdır.

Sizde bu avantajları okuduktan sonra OYDEM Online İngilizce ve Almanca kurslarımıza hemen başvurmak için bize ulaşın. Deneme sınavımıza katılın, seviyenize göre OYDEM altyapısı ile evinizden çıkmadan en yüksek kalitede yabancı dil eğitimini alın.

14 Haziran 2020

Paylaş

 • ilk yorum yapan siz olun..

 • Yorum Yapın

Hemen Bilgi Al

Konuşma Garantili
İngilizce!