Eğitim Programları > İş İngilizcesi

 

İŞ GÖRÜŞMELERİ İÇİN İNGİLİZCE OYDEM İZMİR'DE

İş görüşmeleri bir çoğumuzun hayatındaki en önemli anlardır. İyi bir iş görüşmesiyle, istediğimiz bir işte çalışma imkanı buluruz. Günümüzde bir çok firmada iş görüşmeleri ingilizce olarak yapılmaktadır. 

İş görüşmeleri sırasında İngilizce olarak kendimizi ifade edebilmemiz, soruları anlayabilmemiz ve cevaplayabilmemiz hepimiz için çok önemli. 

Bu seminer iş görüşmelerinde başarılı olmak isteyen herkes için hazırlanmıştır. 

İÇERİK - OYDEM İŞ İNGİLİZCESİ İZMİR

Sadece iş görüşmelerine yönelik hazırlanan 1 aylık bir programdır. Bu programda öncelikle genel ve hızlı bir dilbilgisi tekrarına katılacak daha sonra İngilizcede dilbilgisi kurallarını da tekrar etme şansına kavuşacaksınız.  

SEVİYE - OYDEM BUSINESS ENGLISH İZMİR

En az orta düzeyde ingilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

İŞ YAZIŞMALARI 

İş yazışmalarına örnek bazı cümleleri aşağıda bulabilirsiniz:

İş yazışmaları dersleri içeriği giderek ağırlaşan bu tür yazışmaları içeren bir çalışmadır. 

  1. Size aşağıdaki teklifi yapmak istiyoruz. 
  2. Bilgi isteyen mektubunuza teşekkür eder, size aşağıdaki teklifi yapmak isteriz. 

Fiyat Bildirme: 

  1. Fiyatlarımızın tümü ilişikteki fiyat listesinde belirtilmiştir. 
  2. Tarihli bilgi isteyen mektubunuza cevap olarak aşağıdaki fiyatları veriyoruz. 
  3. Fiyatlarımıza ambalajlama dahildir. (dahil değildir.) 
  4. Fiyatlarımıza sigorta dahildir. (dahil değildir.) 
  5. Fiyatlarımıza ambalajlama, sigorta ve navlun dahildir. 

İHRACAT – İTHALAT TİCARİ YAZIŞMA PROGRAMI 

AMAÇ: 

Dış ticarette, özellikle alıcı ve satıcıların farklı ülkelerde bulunmaları nedeni ile ilk adım genellikle yazışmalarla atılmaktadır. 

İhracatçı şirketlerin ithalatçılara gönderdikleri iş mektupları, ithalatçının ihracatçı ile ilgili olumlu izlenimler edinmesine, iyi iş ilişkileri kurulmasına ve yeni pazarlar yaratılmasına katkıda bulunacak ilk faktördür. Bu yazışmalarla ithalatçı, henüz karşı karşıya gelmediği ihracatçıyı değerlendirmeye çalışacaktır. Dolayısı ile yazılacak iş mektuplarına ayrı bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Etkili bir iş mektubu yazmak için dört basit kural bulunmaktadır: Açıklık, az ve öz olma, bütünlük ve doğruluk.

İhracatçı Firmayı Tanıtıcı Mektup Örnekleri 

Uluslararası ticari yazışmalarda, ihracatçıların ilk kez temasa geçecekleri bir ithalatçıya yazabilecekleri mektup örneği, İngilizce olarak aşağıda sunulmuştur.

ÖRNEK 1

Dear Sirs, Our Company is the exporter/producer of (ürünün ismi) and we would like to make our company and its products known to you.Enclosed is a brochure which gives you general information about our products.If you are interested, we will be happy to send you any further information. We may be available in the near future to discuss the subject with you as well.Thanking for your kind interest and we look forward your early reply, we remain, Yours sincerely, 

ÖRNEK 2

"Since we have recently received many requests for our products from your country, now we are planning to have our products distributed by a well-known importer / wholesaler." KİMLER KATILABİLİR? En az orta üstü düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan ve yukarıdaki örneklerin % 70 ’ ini anlayabilen kursiyerler katılabilir.

SÜRE

2 AYLIK BİR PROGRAMDIR. 2 AY SONUNDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ OYDEM-ORTADOĞULULAR TİCARİ YAZIŞMALAR İNGİLİZCESİ SERTİFİKASINI ALMAYA HAK KAZANIRLAR.

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Kendimi çok rahat hissettiğim, konuşmaktan korkmadığım ilgi dolu hocaların yer aldığı bir kurum. İyi ki buradayız.

Emre SÜNER - Berkan OTÇU

İngilizce konuşmaya çalışırken çekinmediğim bir yer buldum. Burası bir harika dostum !

Büşra ALTINOYMAK - İREM KARAŞEN

İhracat ile ilgili bir firmada satış sorumlusu olarak çalışmaktayım.Heyecanımı yenmek için Konuşma Sınıfında eğitim alıyorum.

Hatice YAZICI

OYDEM is the best, forget about the rest!

Ceren SERT

OYDEM'e İngilizce Konuşma Kulübü ve İspanyolca kursu için geliyorum. Verilen eğitimden ve bütün çalışanların güler-yüzlülüğünden çok memnunum.OYDEM her dilde farkını ortaya koyuyor.

Bilge AYDİLEK

İspanyolca'yı hiç bilmiyor olmama rağmen temelden eğitime başladığım günden beri eğitmenlerim ve OYDEM ailesi sayesinde hem öğreniyorum hem de eğleniyorum

Gülistan YEŞİLYAYLA

OYDEM Facebook