ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Kendimi çok rahat hissettiğim, konuşmaktan korkmadığım ilgi dolu hocaların yer aldığı bir kurum. İyi ki buradayız.

Emre SÜNER - Berkan OTÇU

İngilizce konuşmaya çalışırken çekinmediğim bir yer buldum. Burası bir harika dostum !

Büşra ALTINOYMAK - İREM KARAŞEN

İhracat ile ilgili bir firmada satış sorumlusu olarak çalışmaktayım.Heyecanımı yenmek için Konuşma Sınıfında eğitim alıyorum.

Hatice YAZICI

OYDEM is the best, forget about the rest!

Ceren SERT

OYDEM'e İngilizce Konuşma Kulübü ve İspanyolca kursu için geliyorum. Verilen eğitimden ve bütün çalışanların güler-yüzlülüğünden çok memnunum.OYDEM her dilde farkını ortaya koyuyor.

Bilge AYDİLEK

İspanyolca'yı hiç bilmiyor olmama rağmen temelden eğitime başladığım günden beri eğitmenlerim ve OYDEM ailesi sayesinde hem öğreniyorum hem de eğleniyorum

Gülistan YEŞİLYAYLA

OYDEM Facebook

EĞİTİM PROGRAMLARI > DİĞER DİLLER

We are not teaching just English we are also teaching the other languages as below;

GENEL ALMANCA

Almanca Hint-Avrupa dil ailesine bağlı, Avrupa Birliği’nin en çok konuşulan dilidir ve dünyada yaklaşık 120 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.

İş ve sosyal hayatımızda sıkça kullandığımız dillerden biri olan Almanca, OYDEM’de her seviyeye uygun sınıflarda öğretilmektedir; programın sonunda kişinin gündelik hayatında ve iş hayatında Almanca konuşarak iletişim kurması sağlanmaktadır. Her kur 1 ay sürmekte ve toplam 12 kurdan oluşmaktadır.

Neden Almanca öğrenmelisiniz?

 1. Avrupa'da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Almanca, Avusturya, Lihtenştayn ve İsviçre'nin resmi dilidir ve Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, Belçika ve Lüksemburg'ta da yaygın olarak konuşulmaktadır.
   
 2. Avrupa Birliği'nin anahtar dilidir, merkezi ve doğu Avrupa pazarlarında kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.
   
 3. Almanya ABD'nin en büyük Avrupalı ticari partneridir
   
 4. Avrupa, Rusya, ve Asyanın bir bölümünde, bilimsel ve ticari alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir.
   
 5. Fransızca ve İspanyolca'ya göre köken itibariyle Germanik bir dil olan İngilizce'ye daha yakındır.
   
 6. Almanca konuşulan Avrupa ülkeleri ABD'li turistler için popüler turizm merkezlerindendir.
   
 7. 60 milyondan fazla ABD vatandaşı köken olarak Alman kültürüne aittir. İş Piyasasındaki Avantajlar Almanya Türkiye’nin en önemli ticari ortağıdır. Almanya, yaklaşık % 20 civarındaki dış ticaret payı ile Türkiye’nin dış ticaretinde de birinci sırada yer alır. Türkiye’de yerleşik 1000’i aşkın Alman firması ile Almanya’da Türklerce işletilen 50.000’i aşkın firma, iki ülke arasındaki çok güçlü ticaret bağlantılarının, bilim ve teknoloji transferinin ayaklarını oluşturur. İki ülke arasındaki çok sıkı ekonomik ilişkiler nedeniyle Almanca bilgisi iş piyasasındaki şansı arttırmaktadır. Bir çok firma Almanca bilen eleman aramaktadır. 3 milyonun üstündeki turistle Almanlar en önemli turist grubunu teşkil etmektedirler. Sadece turizm alanında çalışan veya çalışmak isteyen bir kişinin Almanca bilmesi halinde avantajlı olduğu gayet açıktır.  

GENEL İSPANYOLCA

NEDEN İSPANYOLCA ÖĞRENMELİYİZ?

ÖNCELİKLE BİR KONUYU VURGULAMAK İSTERİZ. EĞER İNGİLİZCENİZ YETERİNCE İYİ DEĞİL VEYA İNGİLİZCE BİLMİYOR İSENİZ!!! LÜTFEN ÖNCELİKLE İNGİLİZCE ÖĞRENİN ÇÜNKÜ ÖNÜMÜZDEKİ 20 SENE DAHA İNGİLİZCE 1. DERECE ÖNEMLİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR. BU BİR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR. YİNE DE SİZ BİLİRSİNİZ…

İngilizce günümüzde tüm dünyada gerek günlük yaşamda gerekse birçok sektörde ağırlığı olan bir dil konumunda. Bununla birlikte ana dili İngilizce olan milyonlarca kişi ikinci dil olarak İspanyolca’ yı öğrenmektedir. İspanyolca ikinci bir yabancı dil olarak da tüm dünyada en çok rağbet gören birkaç lisandan biridir. Dışa açılan ülkemizde İngilizce dışında, İspanyolca gibi dünyada yaygın olarak konuşulan lisanların da öğrenilmesi birçok iş kolunda işverenlerin en çok aradıkları niteliklerin başında geliyor. Bunda Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeni bir dönemece girdiği günümüzde Türk müteşebbislerinin Avrupa’da Pazar arayışlarını yoğunlaştırmaları ve Avrupalı şirketlerle işbirliklerini yoğunlaştırmaları da önemli bir etken.

Dünyada 400 milyon dolayında insan İspanyolca konuşuyor. Bugün İspanyolca en çok konuşulan lisanlar arasında dördüncü sırada. Gerek İspanyolcaya olan ilginin artması gerekse İspanyolca konuşulan ülkelerdeki nüfus artışı İspanyolca konuşanların sayısını her geçen daha da artmasına yol açmaktadır. İspanya’dan Latin Amerika’daki ülkelere kadar birçok ülke İspanyolca’ yı resmi dil olarak kullanıyor. ABD’ de İngilizcenin ardından en yaygın olarak kullanılan dil İspanyolcadır. ABD’ de ortalama 25 milyon insanın İspanyolca konuştuğu tahmin ediliyor. Türkiye’ de de tüm dünyada olduğu gibi İspanyolca’ nın giderek artan önemi kabul ediliyor.

RUSÇA

       Türkiye ve Rusya arasında son yıllarda artan ticari ve sanayi anlaşmaları sayesinde Rusça Türkiye'de ençok tercih edilen dillerden birisi haline geldi. Rusyanın Dünya üzerinde ki nüfusu ve tarihi sayesinde günümüzde bir çok ülkede Rusça konuşulmaktadır. Rusça toplamda 164 milyon kişinin anadili, 114 milyon kişininse ikinci dilidir.

          OYDEM ile Rusça Eğitimlerimiz ortalama 7-8 kişillik sınıflarda Yabancı eğitmenlerimiz eşliğinde tamamiyle konuşma ortamında geçer. Eğitimlerimiz Başlangıç seviyesinde Kiril alfabesinin öğretilmesiyle başlar ve tüm Rusça gramer eğitimini kapsar. Toplamda 12 kurdan oluşan eğitim sonunda size tüm Rusça gramer yapısı uygulama çalışmalarıyla birlikte verilir. Eğitimlerimiz süresince İngilizce'de de verilen konuşma ağırlıklı eğitim sistemimizi koruyoruz ve öğrencilerimiz Rusçayı aktif bir şekilde konuşarak öğreniyorlar. 

                        

 

İTALYANCA

Ciao !

Romantizmin dili İtalyanca'yı artık çok kolay ve eğlenceli bir şekilde üstelik kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Tarih boyunca önemli bir yere sahip olan İtalyanca dili gerek mutfağı, kültürü, sıcak kanlı insanları gerekse ekonomisi ticari anlaşmalarıyla günümüzde de önemi koruyan dillerden birisidir. Hint-Avrupa ailesinin Roman dillerindendir. İtalyan göçmenler tarafından Dünya'nın bir çok yerine dağılmış olan İtalyanca günümüzde Amerika Birleşik Devletleri, Brazilya, Kanada gibi bir çok ülkede tercih edilen diller arasındadır.

Oydem size İtalyanca'yı 12 Kur da ortalama 7-8 kişilik sınıflarda İnteraktif Eğitim sistemimiz ile severek ve konuşarak öğreneceksiniz.

Program gün ve saatleriyle ilgili daha detaylı bilgiyi kurumumuzu arayarak deneyimli eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz. 

Fakat bizden tavsiye eğer İngilizce bilmiyorsanız ya da yeterli düzeyde değil ise, öncelikle İngilizceeğitiminize ağırlık vermenizi öneririz. Çünkü İngilizce Önümüzdeki 20 yıl boyunca daha birinci dil olarak kullanılmaya devam edecektir. 

Genel İngilizce Programlarımız için buraya tıklayabilirsiniz ..