DİĞER DİLLER

Oydem Almanca Kursu 

İş ve sosyal hayatımızda sıkça kullandığımız dillerden biri olan Almanca, OYDEM’de her seviyeye uygun sınıflarda öğretilmektedir; programın sonunda kişinin gündelik hayatında ve iş hayatında Almanca konuşarak iletişim kurması sağlanmaktadır. Her kur 1 ay sürmekte ve toplam 12 kurdan oluşmaktadır. Oydem'de Almanca kursuna katılarak kendinize çok şey katabilirsiniz. 

Neden Almanca Öğrenmelisiniz?

 1. Avrupa'da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Almanca, Avusturya, Lihtenştayn ve İsviçre'nin resmi dilidir ve Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, Belçika ve Lüksemburg'ta da yaygın olarak konuşulmaktadır.
   
 2. Avrupa Birliği'nin anahtar dilidir, merkezi ve doğu Avrupa pazarlarında kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.
   
 3. Almanya ABD'nin en büyük Avrupalı ticari partneridir
   
 4. Avrupa, Rusya, ve Asyanın bir bölümünde, bilimsel ve ticari alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir.
   
 5. Fransızca ve İspanyolca'ya göre köken itibariyle Germanik bir dil olan İngilizce'ye daha yakındır.
   
 6. Almanca konuşulan Avrupa ülkeleri ABD'li turistler için popüler turizm merkezlerindendir.
   
 7. 60 milyondan fazla ABD vatandaşı köken olarak Alman kültürüne aittir. İş Piyasasındaki Avantajlar Almanya Türkiye’nin en önemli ticari ortağıdır. Almanya, yaklaşık % 20 civarındaki dış ticaret payı ile Türkiye’nin dış ticaretinde de birinci sırada yer alır. Türkiye’de yerleşik 1000’i aşkın Alman firması ile Almanya’da Türklerce işletilen 50.000’i aşkın firma, iki ülke arasındaki çok güçlü ticaret bağlantılarının, bilim ve teknoloji transferinin ayaklarını oluşturur. İki ülke arasındaki çok sıkı ekonomik ilişkiler nedeniyle Almanca bilgisi iş piyasasındaki şansı arttırmaktadır. Bir çok firma Almanca bilen eleman aramaktadır. 3 milyonun üstündeki turistle Almanlar en önemli turist grubunu teşkil etmektedirler. Sadece turizm alanında çalışan veya çalışmak isteyen bir kişinin Almanca bilmesi halinde avantajlı olduğu gayet açıktır.  

OYDEM RUSÇA KURSU 

OYDEM Rusça kursları, İzmir’de Alsancak Merkez ve Karşıyaka şubelerinde düzenlenmektedir. Rusça kursumuz hafta içi ve hafta sonu programları dahilindedir. Rusça eğitimi hakkında detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
 
KiMLER RUSÇA ÖĞRENMELİ?
Rusça günümüzde özellikle inşaat ve mimari ile uğraşanların, Rusya ile iş yapan inşaat mühendislerin, iş adamlarının, sürekli iş seyahatlerine çıkan üst düzey yetkililerin ve de özellikle turizm sektöründe ïle uğraşan veya çalışacak olan kişilerin, kendi kişisel gelişimi için dil bilmenin öneminin farkında olan bireylerin en çok ilgi gösterdiği dildir.
 
Türkiye ve dünya pazarına hakim olma çabasında olan bir çok uluslar arası şirket, Rusçayı bilen personel arayışı gereksinimine girmiştir. işte böyle bir ortamda Rusçaya hakim olan kişiler, işe alım ve yerleşme süreçlerinde bir adım önde olarak bu şirketlerce tercih edilmektedir.
 
Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar Rusçayı ikinci bir dil olarak öğrendiklerinde, bir çok kurum tarafından tercih edilen personel adayı olurlar.
 

 Japonca Kursu

Japonca kurslarımız toplam 12 kurdan , her seviye 4 kurdan oluşmaktadır. Konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerimiz konuşma ağırlıklı iletişimsel metod şeklinde olmaktadır. Japonca kursu İzmir dendiğinde akla OYDEM gelmektedir.
 
 
Japonca'nın telaffuzu hece sistemine dayalıdır. Japonca'da konuşma dili ve yazı dili birbirinden farklıdır. Ayrıca cinsiyet ayrımının dile yansımasından dolayı kadın ve erkek dili belirgin bir şekilde birbirinden farklıdır. Japonya, küçük bir ada toplumu olmasına karşın şive yönünden oldukça zengindir. Japonca'nın şiveleri doğu ve batı Japonya şiveleri olmak üzere iki ana gruba ayrılabilir. Bu iki ana grubun altında tohoku, kansai, şivesi gibi çeşitli bölgesel şiveler yer alır.
 
Japonya'daki insan ilişkileri Japon diline büyük ölçüde yansımaktadır. “Saygı dili (keigo)” olarak adlandırılan dil yapısı, Japonca'ya yansıyan insan ilişkilerinin en belirgin örneklerinden birisidir.
 
Japonca'da üç tür yazı sistemi kullanılmaktadır. Bunlar; “Kanji” ve “Hiragana” ve “Katakana”dır. Japonca bir yazıda bu üç tür birlikte kullanılabilir. 
 
 

OYDEM İSPANYOLCA KURSU 

NEDEN İSPANYOLCA ÖĞRENMELİYİZ?

ÖNCELİKLE BİR KONUYU VURGULAMAK İSTERİZ. EĞER İNGİLİZCENİZ YETERİNCE İYİ DEĞİL VEYA İNGİLİZCE BİLMİYOR İSENİZ!!! LÜTFEN ÖNCELİKLE İNGİLİZCE ÖĞRENİN ÇÜNKÜ ÖNÜMÜZDEKİ 20 SENE DAHA İNGİLİZCE 1. DERECE ÖNEMLİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR. BU BİR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR. YİNE DE SİZ BİLİRSİNİZ…

Oydem  İspanyolca kurslarına hemen başlamak için bizimle iletişime geçiniz
İngilizce günümüzde tüm dünyada gerek günlük yaşamda gerekse birçok sektörde ağırlığı olan bir dil konumunda. Bununla birlikte ana dili İngilizce olan milyonlarca kişi ikinci dil olarak İspanyolca’ yı öğrenmektedir. İspanyolca ikinci bir yabancı dil olarak da tüm dünyada en çok rağbet gören birkaç lisandan biridir. Dışa açılan ülkemizde İngilizce dışında, İspanyolca gibi dünyada yaygın olarak konuşulan lisanların da öğrenilmesi birçok iş kolunda işverenlerin en çok aradıkları niteliklerin başında geliyor. Bunda Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeni bir dönemece girdiği günümüzde Türk müteşebbislerinin Avrupa’da Pazar arayışlarını yoğunlaştırmaları ve Avrupalı şirketlerle işbirliklerini yoğunlaştırmaları da önemli bir etken.

Oydem İspanyolca Kursu'na katılmak için: 0.232 463 43 51

Dünyada 400 milyon dolayında insan İspanyolca konuşuyor. Bugün İspanyolca en çok konuşulan lisanlar arasında dördüncü sırada. Gerek İspanyolcaya olan ilginin artması gerekse İspanyolca konuşulan ülkelerdeki nüfus artışı İspanyolca konuşanların sayısını her geçen daha da artmasına yol açmaktadır. İspanya’dan Latin Amerika’daki ülkelere kadar birçok ülke İspanyolca’ yı resmi dil olarak kullanıyor. ABD’ de İngilizcenin ardından en yaygın olarak kullanılan dil İspanyolcadır. ABD’ de ortalama 25 milyon insanın İspanyolca konuştuğu tahmin ediliyor. Türkiye’ de de tüm dünyada olduğu gibi İspanyolca’ nın giderek artan önemi kabul ediliyor.

 

 

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Kendimi çok rahat hissettiğim, konuşmaktan korkmadığım ilgi dolu hocaların yer aldığı bir kurum. İyi ki buradayız.

Emre SÜNER - Berkan OTÇU

İngilizce konuşmaya çalışırken çekinmediğim bir yer buldum. Burası bir harika dostum !

Büşra ALTINOYMAK - İREM KARAŞEN

İhracat ile ilgili bir firmada satış sorumlusu olarak çalışmaktayım.Heyecanımı yenmek için Konuşma Sınıfında eğitim alıyorum.

Hatice YAZICI

OYDEM is the best, forget about the rest!

Ceren SERT

OYDEM'e İngilizce Konuşma Kulübü ve İspanyolca kursu için geliyorum. Verilen eğitimden ve bütün çalışanların güler-yüzlülüğünden çok memnunum.OYDEM her dilde farkını ortaya koyuyor.

Bilge AYDİLEK

İspanyolca'yı hiç bilmiyor olmama rağmen temelden eğitime başladığım günden beri eğitmenlerim ve OYDEM ailesi sayesinde hem öğreniyorum hem de eğleniyorum

Gülistan YEŞİLYAYLA

OYDEM Facebook